Mit csinálj, ha a melltartó merevítő kijön?

Mit csinálj, ha a melltartó merevítő kijön?
Minden nő számára ismerős jelenség lehet a melltartó merevítő kiszabadulása az anyagból. Ennek oka többféle is lehet, de legtöbbször a nem megfelelő méret vagy a gyenge minőség váltja ki. Egy kis odafigyeléssel sokat tehetsz érte, hogy ez ne történjen meg soha. 

Melltartó merevítő: az olcsóbb drágább!

Aki nem hord melltartót, sejtelme sincs, hogy milyen sok minden történhet vele: kilátszódik a ruha alól, szúr, a vállpántja kellemetlen nyomást okoz vagy éppen a merevítő kijön. Ha te is jártál már úgy, hogy egyszer csak azt vetted észre, kikandikál a merevítő, akkor pontosan tudod, milyen bosszantó jelenségről van szó. De mit tehetsz, hogy elkerüld? Az első és legfontosabb a megfelelő nagyságú fehérnemű kiválasztása. A rossz méret a vezető okok között szerepel a merevítő kibuggyanásánál. Egészen pontosan az, ha túl kicsi fehérneműt választasz nagyobb mellre. Mivel túlfeszül az anyag, a merevítő egyszer csak utat tör magának. Javaslatunk, hogy körültekintően válassz, szánj időt a vásárlásra, mert könnyedén járhatsz rosszul.

Ez sajnos még olyankor is megtörténhet, amikor jó minőségű és drágább terméket választasz magadnak. Ha azonban az olcsó alapanyag mellett döntesz, akkor aztán szinte biztos, hogy pórul jársz. Ha gyenge minőség jellemzi a ruhadarabot, abban az esetben még akkor is kijöhet a merevítő, ha a méreted megfelelő. Rengeteg nő számol be róla és fordul panasszal a gyártóhoz, hogy így járt. A melltartó esetében talán még az átlagosnál is jobban, hatványozottan igaz, hogy az „olcsóbb drágább”. Egy silány termék kevesebb ideig tart, mint egy márkás, ezért rövid időn belül újat kell keresni, és megint költeni rá. Ezzel szemben, ha egyszer valóban időt és pénzt szán rá az ember, akkor nagy az esély megfelelő merevítős melltartó megtalálására.

 

Mosni csak pontosan és szépen!

Gyakori kiváltó okok között szerepel a nem megfelelő vagy túl gyakori mosás. Odafigyeléssel nemcsak a merevítő kijövetelét akadályozhatod így meg, de az anyag foszlását vagy éppen a pántok romlását is. Éppen ezért elég három-négy alkalom után mosni, kivéve természetesen a sportmelltartókat. Ha van rá időd és módod, akkor úgy jársz a legjobban, ha inkább kézzel mosol hideg vízben valamilyen kímélő szerrel. Ha gépbe rakod, akkor minél alacsonyabb hőfokot kapcsolj hozzá. Fontos, hogy a mosásnál is minőségi alapanyagokat használj, ne bántsd olcsó mosóporral semmilyen ruhaneműdet. Ajánlatunk a mosózsák, amiben védve marad a melltartód, így kisebb eséllyel rongálódik.

Létezik ugyanakkor néhány egyszerű művelet, ha mégis megtörténne a baj. Ilyen a jól ismert ragtapaszos trükk. Ha a merevítő kijött, vágj le egy akkora darab tapaszt, ami befedi azt a lyukat, ami keletkezett a fém miatt. Erősen nyomd rá a kiszakadt részére, tartsd ott jó sokáig az ujjad, amíg érezhetően nem rögzül. Hidd el, a ragtapasz nem zavarja majd a bőröd és nem is látszik majd át a ruhádon, emiatt ne aggódj. Ha mindig viszel magaddal ragtapaszt, a problémát egyből meg is tudod oldani.
Tartalomhoz tartozó címkék: melltartó