Újra eljött a réteges öltözködés időszaka

Újra eljött a réteges öltözködés időszaka
Az átmeneti időszakokban jön elő a réteges öltözködés, ami igazi tárháza a kiegészítő és alapruhák variálásának!

Reggel hideg, délben meleg, este újra hideg van odakint, nehéz úgy felöltözni, hogy az az egész napra kényelmes megoldást jelentsen. Ilyenkor jön el az olyan ruhadarabok ideje, mint a harisnya, a trikó, a body vagy a derékmelegítő. Ezeket inkább funkciójuk, mint kinézetük miatt hordjuk, ennek ellenére nem kell lemondanunk a divatosságról sem.

Az évnek abban a szakaszában vagyunk, amikor reggel lehetetlen megjósolni, milyen ruhát kell felvennünk ahhoz, hogy ne süljünk meg benne, de ne is vacogjunk órákon át. A korai órákban még hűvös az idő, nem esik jól kimenni az utcára, majd nap közben felmelegszik a hőmérséklet, késő délutánra viszont ismét lehűl annyira, hogy csípje a bőrünket. Fontos szabály, hogy ne az évszaknak, inkább az időjárásnak megfelelően ruházkodjunk. Ebben az időben pedig a réteges öltözködés jelent megoldást a helyzetünkre!

Három réteg, se több, se kevesebb

Nem találjuk fel a spanyolviaszt, réteges öltözködésről valószínűleg már gyermekkorában hallott mindenki, amikor a szülei a sokadik ruhadarabot húzták rá alulról, felülről. Tudjuk, hogy erre szükség van, azonban nem árt megtanulni, hogyan is lehet ezt kifejezetten jól, divatosan csinálni.

Először is beszéljünk a praktikusságról: általános nézet, hogy a réteges öltözködés három réteget jelent, se többet, se kevesebbet. Az első réteg mindig vékony, jól szellőzik, akár még télen is lehet egy nyárias darab, ami légies, könnyed, például egy póló, trikó. Erre azért van szükség, hogy ha olyan helyre megyünk, ahol kifejezetten meleg van, akkor is egyszerűen tudjunk ehhez alkalmazkodni. Ez a ruhadarab lehet egy harisnya vagy body, fázósoknak és a felfázásra hajlamos nőknek pedig a derékmelegítő szintén rendkívül praktikus. A második réteg eggyel melegebb ruhanemű, a harmadik pedig a kifejezetten vastag, téli viszonyokhoz alkalmazkodó darab. A fokozatosságot érdemes betartani: ahogy nő a rétegek száma, úgy kell egyre melegebb, jobban szigetelő ruhákat magunkra húzni. Természetesen ilyenkor sem kell lemondanunk a divatosságról, de olyan ruhadarabokat érdemes választani, amelyek úgy tartanak melegen, hogy közben nem akadályoznak a mozgásban.

Harisnya, trikó, body, derékmelegítő

A divatosság megőrzésében nagy szerepet játszik, ha olyan darabokat választasz, amelyek valamelyest kiadják az alakodat. Nem kell feszesnek lennie, de azt azért jó elkerülni, hogy egy Michelin-babához hasonlítson az ember. A túlméretezett, puffos ruhákat sokan éppen emiatt nem szeretik. A legfelső réteg esetében a legtöbben ezt a problémát egy szíjjal oldják meg, ami egyrészt rögzíti a ruhát, másrészt karcsúsít.

A lábak védelme is fontos, ott azonban ritkán hord az ember három réteget, talán még síeléshez sem szükséges ekkora beöltözés. Ilyen időben tegyük el a szakított farmert, mert semennyire nem szigetel, és nem csupán fázik benne az ember, hanem könnyen meg is betegszik. Nőknek divatos kiegészítő a harisnya, ezekből használjuk a vastagabb verziót, míg a férfiak a legnagyobb zimankóban egy aláöltözővel védhetik meg magukat. A női harisnyától eltérően ez nem kifejezetten divatelem, ám a praktikussága vitathatatlan.

A réteges öltözködés előnye, hogy bátran lehet keverni a színeket, ám túlzásba sem kell esni. Ritkán akar az ember úgy kinézni, mint egy karácsonyfa – az ünnepek során ez persze bőven belefér, sőt viccesen divatos is. Általánosságban azonban a domináns szín mellé válasszunk néhány más árnyalatot, a rétegek fel- és levételével így nap közben is könnyű lesz megújulni.

Tartalomhoz tartozó címkék: fehérnemű